Belediye Yeni Mesire Yeri Yapıyor

Çatalzeytin Belediye Başkanlığı tarafından Kaşlıca Çayının doğusuna, kıyı değirmeni mevkiinde 10 dönümlük ağaçlık bölgeye yeni mesire alanı yapılıyor.

Mesire alanında voleybol, basketbol, mini futbol sahası gibi gelenlerin spor yapabilmelerini sağlayacak tesisler mevcut.
Şelaleli havuz ve su kanalları çevresinde 15 kameriye, 50 bank, barbekü, ikişer adet bayan ve erkek tuvaleti, bir adet engelli tuvaleti, çocuk oyun parkı çalışmaları aralıksız sürüyor. Şelaleli havuzun hemen önüne sosyal etkinlikler için amfi tiyatro, Kaşlıca Çayı’nın üzerine ahşap sallanan asma köprü, hoşça vakit geçirecek ziyaretçiler için 400 araç kapasiteli otopark yapılıyor.

Belediye Başkanı Ahmet Demir; “Çatalzeytin’de eksikliği hissedilen piknik alanı yapılmak üzere hazineden aldığımız 10 dönümlük bu ağaçlık alana çok kapsamlı dinlenme ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Karadeniz Bölgesinin huzur kenti ilçemizde hemşeri ve misafirlerimizin bir arada kaynaşabilecekleri, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunabilecekleri mekanda hoşça vakit geçirecekler. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı düşünerek güzel bir düzenleme yapacağız. Gün boyu hizmet vereceğimiz mesire alanını gece renkli ışıklarla aydınlatacağız. Çatalzeytin’in unutulmaya yüz tutan geleneklerini, örneğin Hıdrellez etkinliklerini de düzenlemeyi planlıyoruz. Ramazan Bayramına kadar büyük oranda çalışmamız tamamlanmış olacak. Covit-19 salgını süresince halkımızın gelecek güzel günler adına kurallara uymasını dilerim.” dedi.

İlginizi Çekebilir.

Yazarın Diğer Yazıları Editör