Kivi Hasat Şenliği Kuğu Köyümüzde Yapıldı

Çatalzeytin Kuğu Köyünde 4.500 m2’lik bahçede on dört yıldır kivi yetiştiriciliği yapan Mehmet ve Niyazi Tığlı kardeşler, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa 08.11.2019 Cuma günü saat 14.30’da hasat şöleni düzenlediler.


Çatalzeytin Kaymakamı İzzet Cem Eser, Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül, İlçe J. Tğm. Oğuzhan Okumuş, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Murat Türkmen, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Kaş, AKP İlçe Başkanı Hasan Çay, CHP İlçe Temsilcisi Ergun Usta, İYİ Parti İlçe Başkanı Vicdan Turgut Akçay, İl Genel Meclisi Üyesi Mevlüt Kaplan, Belediye Meclis Üyeleri H. Tolga İnce, Orhan Tan ile çevre köy muhtarları, MYO öğrencileri kalabalık bir halk topluluğunun katıldığı hasat şölenini Çatalzeytin Yunus Emre Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Cüneyt Altuneli sundu.

“Köylülerin gözleriyle görebilecekleri, çalışmaları için örnek tutacakları, verimli, modern, uygulamalı tarım merkezleri kurmak gereklidir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstiklal marşımız hep birlikte okundu. İl Tarım Ve Orman Müdür Yardımcısı Murat Türkmen, Belediye Başkanı Ahmet Demir ve İlçe Kaymakamı İzzet Cem Eser ‘in yaptığı konuşmalardan sonra Kuğu Köyü Cami imamı Recep Öztürk dua yaptı.

Kivi bahçesi Niyazi ve Mehmet Tığlı kardeşler tarafından gelen konuklara gezdirildikten sonra yemek ikramı yapıldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğer milletimizin büyük çoğunluğu çiftçi olmasaydı, biz bugün dünya üzerinde olamayacaktık.” özdeyişine uygun çalışmalar içinde bulunan köy muhtarı Sadettin Can ve bahçe sahipleri Niyazi ve Mehmet Tığlı kardeşler şenliği onurlandıran konukları ile yakinen ilgilenerek bilgilendirme de bulundular.

İlginizi Çekebilir.

Yazarın Diğer Yazıları Editör