Tekstil Fabrikası Açılıyor

AS TEKSTİL İLE SÖZLEŞME İMZALANDI
12 Temmuz 2019’da İGG’nin kapanmasıyla boşalan Belediye Düğün Salonu binasında SML garantörlüğünde As Tekstil faaliyete geçecek.

SML Genel Müdürü Metin Alioğlu, İmalat Müdürü Yücel Yiğit, As Tekstil Sahibi Akif Yılmaz sözleşme öncesi Belediye Başkanı Ahmet Demir ile görüştüler.

SML Genel Müdürü Metin Alioğlu “Açılış için ön hazırlıklara başladık. 1 ay içinde üretime geçeceğiz. Başlangıçta 30 – 40 işçi çalışacak. Daha sonra işçi sayımız 130-140’ı bulacak. Biz ihracat yapan firmayız. Aktif giyim grubunda üretim yapıyoruz. Dikişsiz iç giyim ve aktif spor giyim ürünleri üretiyoruz. İstanbul Çerkezköy ve Bozkurt’ta fabrikalarımız faaliyette. Ticaret dünyasındayız ama çalışan işçilerimizi ve yöre insanını memnun etmek hedefimizdir.”dedi.


15-16 firma ile görüşme yaptıklarını söyleyen Ahmet Demir “Bizim için devamlılık esas. Araştırdık, SML kurumsal bir yapıya sahip. SML’nin ilçemize yararlı olacağına inanıyorum. Gerekirse Belediye olarak ek binalar yaparız. “dedi.


As Tekstil Sahibi Akif Yılmaz ve Belediye Başkanı Ahmet Demir tarafından sözleşme imzalanırken Belediye Meclisi Üyeleri Ayşe Ünlü, Orhan Tan, Refah Akçay, Emin Türkay Öztürk, Hüseyin Tolga İnce hazır bulundular.

İlginizi Çekebilir.

Yazarın Diğer Yazıları Editör