Yaş 33

Çatalzeytin’in tanıtımı, gelişimi ve doğasının bozulmadan gelecek kuşaklara miras kalması için verilen  mücadelede bir yılı daha geride bıraktık.

                2014 yılı ilçemiz adına hareketli geçti. Yerel seçimler insanları heyecanlandırdı. Renkli sahnelere ev sahipliği yaptık. Sosyal yaşamdaki kırılmalar, seçimlerden sonrada ortadan kalkmadı. Halen devam ediyor.

                2014 yılında, daha önceden daraltılan kumsallı sahilimize beton set yapıldı. Akçay üzerindeki HES’in üreteceği elektiriğin naklini sağlayacak hat için hemen ilçemizin üst kısmında biraz fazlaca orman kıyımı oldu. Karacakaya köyü sınırları içinde yapılacak taş ocağı için dört hektar alanda ağaç kesimi yapıldı. Bu konuları gazetemiz sizlere duyurdu.

                İlçe hastanesi içinde açılan diyaliz ünitesi ve Lise pansiyonumuzun öğrencilerimizin hizmetine girmesi olumlu oldu.

                Hükümet konağımızın dış cephesinin onarılıp bahçesi ile birlikte ışıklandırılmasını yeni kaymakamımızın ilçemize armağanı olarak görüyorum.

                Bir çok kişinin ilçemizde; “Atına bindiğinin türküsünü söylediği.” gerçeğinden  yola çıkarsak, ÇATALZEYTİN MEKTUBU GAZETESİ hep Çatalzeytin’in türküsünü söyledi. Hep Çatalzeytin tarafında oldu. İlçemizin tanıtımına katkı sundu. Çevre tahribatını kılıçtan keskin kalemleri ile sayfalarına taşıdı. Bilimin yolunda gelişime açık, sosyal konularda tarafsız ve uzlaşı yollarını arayan oldu. Doğayı tahrip eden yatırımları hizmet diye sunanların ilerdeki yıllar için artı ve eksilerini aklıselim değerlendirmemize katkı sundu. Gurbetçilerin; gözü, kulağı, dili ve yazan kalemi oldu.

                Hakaret ve toplumsal barışa zarar verecek konulara sütunlarını kapattı. Açıklama yapanların görüşlerine yer verdi. Özellikle çocuklarımızın eğitimini sürekli gündemde tutarak onları yazmaya özendirdi.

                Kurucusu, eğitimci Mustafa ÖZTÜRK anısına düzenlediği yarışmalarda dereceye girenlerle eğitim, spor ve kültürel etkinliklere katılanları öne çıkardı. Yazılarına yer verdi. Gençlerin Çatalzeytin’e ilgisinin yoğunlaşmasını sağladı.

                Tüm bunları yaparken ATATÜRK devrim ve ilkelerinden, çağdaşlaşma ülküsünden ilk sayısından itibaren ödün vermedi. Sanırım üstat Emin Türkay ÖZTÜRK’ten sonra gazetemizde ilk sayısından itibaren en çok görüşlerini yazarak paylaşan Çatalzeytin sevdalısı olarak gazetemize sahip çıkmanızı istemek hakkımdır.

                Otuz üçüncü yaşın ilki olacak 367. sayısı ile Emin Türkay ÖZTÜRK yönetiminde sizlere merhaba diyen gazetemiz “Çatalzeytin Mektubu” na uzun soluklu yayın yaşamı diliyorum.

İlginizi Çekebilir.

Yazarın Diğer Yazıları Ergun Usta