CHP ilçe Başkanlığına Erdal Savcı Seçildi

Parti binasında 22.12.2019 günü saat 13.30’da yapılan CHP İlçe Kongresinde başkanlığa Erdal Savcı seçildi.

Kongreyi Milletvekili Hasan Baltacı, İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İl Disiplin Kurulu Başkanı Günal Genç, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Abana İl Genel Meclisi Üyesi Ercan Öztürk, Türkeli İlçe Başkanı Tugay Dinçel katıldılar.

Yeterli çoğunluk sağlandıktan sonra İlçe Başkanı Erdal Savcı, kongreyi açtı. Kongreye katılanlara partiye emek verenlere, Yönetim Kurulu Üyelerine ve çalışmalarına destek olan partililere teşekkür etti. Divan Kurulu Hikmet Erbilgin başkanlığında Mehmet Açıkgöz ve Ergun Usta’dan oluştu. Bir dakikalık saygı duruşundan sonra eski İlçe Başkanlarından Mazhar Özcan yönetiminde İstiklal Marşı söylendi.


Kongrede ilk konuşmayı yapan Hikmet Erbilgin “İktidar olmak için bir parti kendi içinde dayanışma sağlamalıdır. Üyesinden başkanına kadar partimiz tek yumruk olmalıdır.” dedi.


Milletvekili Hasan Baltacı yaptığı konuşmada CHP’nin 9 Eylül 1923’te kurulduğunu anımsattı. Aslında kuruluş tarihimiz Sivas kongresinin toplandığı gündür, dedi. Baltacı “Kongremizin iktidar yürüyüşümüze vesile olmasını dilerim. Burada 100 yıllık bir çınarın altındayız. Partimize her zamankinden daha çok ihtiyaç var. Asgari ücretin geçim sınırının altında olan adalete güven olmayan gençleri hayal kurmaktan vazgeçen ülkemizde CHP’ye ihtiyaç vardır. İddia ettiğimiz gibi sosyal bir iktidar sözü vermişsek il, ilçe kongremize gençlerimizin ve kadınlarımızın katılımı daha fazla olmalı. 31 Marttaki yerel seçimler bize umudun bitmediğini gösterdi. Umudu geleceğe taşımak, partimizi iktidar yapmak en başta gelen görevimiz. Mücadeleye devam edeceğiz. Kongreler iktidar mecralarıdır. “ dedi.


Türkeli İlçe Başkanı Tugay Dinçel yaptığı kısa konuşmada “CHP bizim evimiz. Bundan böyle her zaman her etkinlikte beraber olacağımıza söz veriyorum.” dedi.


Belediye Meclisi Üyesi Emin Türkay Öztürk, meclis çalışmalarında ilçe başkanını bilgilendirdiğini, partililerden ve halktan gelen öneri ve yakınmaları meclise taşıdığını, görevini Atatürk’ün izinde CHP ilkelerine bağlı kalarak yürüttüğünü söyledi.


Seçimin blok liste ile yapılması için divan kuruluna önerge verildi. Yapılan oylamada seçimin blok liste ile yapılması kararlaştırıldı. Çalışma ve hesap raporları Erdal Savcı tarafından okundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajını Ergun Usta okudu.


Gündem maddelerini görüşülmesinden sona İlçe Seçim Kurulu Başkanlığınca seçimlere geçildi. Seçim tek liste ile yapıldı. Kongreye kayıtlı 57 delegeden 33’ü katıldı, 30 oy kullanıldı.


02.12.2015’te İlçe Başkanlığına seçilen Erdal Savcı, üçüncü defa İlçe Başkanı seçildi. Yönetim Kurulu asil Üyeliklerine Deniz Çağlar, Mehmet Çelik, Makbule Açıkgöz, İlhan Salih Bozkurt, Figen İnce, Kazım Çetinkaya, Berna Duygu Yılmaz, Muharrem Çelikkol, Şükrü Topçu, Ali Atik; İl Delegeliklerine Erdal Savcı, Ergun Usta, Metin Altıntaş, Adem Çağlar, Berna Duygu Yılmaz seçildiler.

İlginizi Çekebilir.

Yazarın Diğer Yazıları Editör