Öğretmenler Günü 22 Kasım’da Kutlandı.


Öğretmenler Günü dolayısıyla 22 Kasım 2019 saat 13.30’da Öğretmen Merve Şahin’in sunumuyla Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi konuldu. Başöğretmen Atatürk’e ve eğitime hizmet edenlere bir dakikalık saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı söylendi.

Yunus Emre İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı program, Öğretmen Esra Yazgan’ın sunumuyla Çatalzeytin Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesi salonunda başladı. Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Milli Eğitimine hizmeti geçen öğretmenlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşı söylendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sedat Ünal yaptığı konuşmada Açık Öğretim sınavları dolayısıyla Öğretmenler Günü kutlamalarının 22 Kasıma alındığını söyledi. Öğretmen Esra Acar Yazgan’ın hazırlamış olduğu Öğretmenler Günü slaytı izlendi. Öğretmen Mustafa Çevik’in öğrencileri “Sanatkar” isimli şiiri okudular.
Emekli Öğretmen Namık Şükrü Karahan için öğrencileri tarafından hazırlanan slayt izlendi. Emekli öğretmenler adına Namık Şükrü Karahan konuşma yaptı. Karahan “Emekli olduktan sonra öğrenmeye ve öğretmeye devam kararı aldım.” dedi.

Genç öğretmenler adına Öğretmen Ahmet Kartal konuşma yaptı. Öğretmen Esra Acar Yazgan’ın hazırladığı oratoryoyu 4/A, 4/C öğrencileri, öğrenci velisi Pınar Karacan, öğretmenler İsa Akın ve Ahmet Kartal’ın katkılarıyla sundular. Öğretmenler Şeyda Baş ve Makbule Toplu’nun çalıştırdığı öğrenciler Elif Ata ve Belinay Yılmaz “Canımsın Öğretmenin” adlı şiiri ve “Öğretmenim Canım Benim” şarkısını okudular.
Öğretmen Öznur Ayan’ın 4/A ve 4/C öğrencileriyle hazırladığı “Öğretmenin Önemi” adlı slayt gösterisi izlendi. Öğretmen Gülşah Eren’in hazırladığı 3/A, 3/B, 4/B öğrencilerinden oluşan koro dinlendi. Öğretmen Ensar Özen ve Mervenur Uysal’ın hazırladığı “Öğretmen Nedir?” slaytı izlendi. Öğretmen İsa Akın’ın hazırladığı “Öğretmenin Bir Günü” adlı oyun izlendi.

Yunus Emre İlkokulu Öğretmenlerinden oluşan koroya sazlarıyla İsa Akın ve Kadir Onur Ayan eşlik ettiler. Adaylığı kalkan öğretmenler Duygu Alkanlı, Ayça Bilge Yıldız, Sema Mişeli, Müberra Baltacı Yunus Emre İlkokulu Müdür Yardımcısı Naim Eşref Alkanlı rehberliğinde yemin ettiler.

“Öğretmene Vefa” konulu lise öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren Kadir Sönmez, Zehra Fatma Çetinkaya, Havva Altunbaş ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren Sena Gençtürk, Zeynep Öztürk, Semih Efe Özcan’a Belediye Başkan Vekili Hüseyin Tolga İnce verdi.

İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren Şevval Yazgan, Yağmur Özcan, İpeksu İnce ve ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler Şevval Yazgan, Miray Sevim Eren, Kuzey Göktuğ Aydın’a ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Sedat Ünal verdi.
Programdan sonra Öğretmenevinde öğretmenlere, öğretmen yakınlarına ve emekli öğretmenlere yemek verildi. Masa tenisi ve tavla turnuvasında birinci olan Sedat Ünal’a ödülünü yemekten sonra Kaymakam İzzet Cem Eser verdi.

İlginizi Çekebilir.

Yazarın Diğer Yazıları Editör